Menu

Kalendarz "Pszczele Parazyty"

Jakiś czas temu autorka bloga Dzikich Zapylaczy przysłała Warrozie na prezent specjalną dedykowaną wersję kalendarza na rok 2021. Tym razem nie z różnymi samotnymi pszczołami zapylającymi, jak zwykła to czynić, a ze swoimi pięknymi fotografiami różnych pasożytów pszczół. Pomysł ten jest tak uroczy, iż Warroza uznała, że warto podzielić się z innymi tymi fotografiami, a nie tylko chomikować dla siebie, a przy okazji opowiedzieć o pasożytach, które kalendarz przedstawia. A może nawet ktoś z czytelników i słuchaczy Warrozy zechce mieć takie kalendarz u siebie?

#pszczeleparazyty

Powstał więc pomysł na 13 filmików publikowanych raz na miesiąc w 2021 roku, opowiadających o 13 gatunkach pasożytów pszczół samotnych. Filmiki będą w nowoczesnej formie mediów społecznościowych, czyli maksymalnie 60-sekundowe. Warroza musi przyznać, że nie tak łatwo zmieścić się w minucie. Będą publikowane pod tagiem #pszczeleparazyty. Zainteresowanym polecam śledzenie tego tagu. Na pierwszy ogień idzie zdjęcie okładkowe, czyli pszczoła koczownica (Nomada). Zapraszam.

2 komentarze:

  1. Skoro jesteśmy ostatnio w temacie owadów ogólnie , to podsylam nieśmiało temat "owady jadalne". Niewiele osób wie ze w Polsce mamy fabrykę owadów, notabene w Robakowie :) https://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,105531,19477818,robaki-w-robakowie-pod-poznaniem-pierwsza-w-polsce-fabryka.html swego czasu interesowałem się domowa hodowla mącznika młynarka w celach spożywczych. Pozdrawiam i dzięki. Podcasty słucham regularnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warroza znam tematykę owadów jadalnych, również własnego doświadczenia. ;) Cieszę się, że podkast jest słuchany i się podoba. Pozdrawiam szczękoczułami.

      Usuń

Komentuj śmiało, ale z zachowaniem kultury.