Menu

Cykl filmów - Superorganizm

Warroza nie boi się nowych rodzin pszczelich tfu.... to znaczy nowych wyzwań. Tym razem dźwiękowa Radio Warroza spotyka człowieka od ruchomych obrazków braci Lumiere, czyli filmowca dokumentalistę: Filipa Senakiewicza z Plan Media Films. Albo to raczej filmowiec spotyka Warrozę? A może po prostu obydwoje spotykają się i już. :)

Zdjęćie z nagrywania podkastu
Nagrywanie podkastu u Jacka kamerą 360 stopni.

Wszystko zaczęło się od spontanicznego sfilmowania wywiadu z pszczelarzem Jackiem Mercem, a kończy się na serii filmowej na Youtube. A gdzie nas to jeszcze zaprowadzi? To podobnie jak z ewolucją biologiczną, czyli nie wiadomo. Pożyjemy zobaczymy.

Na dzień dzisiejszy zapraszamy na cykl filmów "Superorganizm",

w którym w nowatorski dokumentalno-artystyczny sposób opowiadamy o biologii pszczół i organizmach im towarzyszących. Zastanawiamy się jakie jest miejsce człowieka obok tych owadów, przemycając nieco własnej filozofii przyrody. Superorganizm to w biologii system organizmów żywych ściśle ze sobą współpracujących, będących na wyższym poziomie organizacji niż pojedynczy osobnik. Do takich organizmów należy m.in.

rodzina pszczela, mrowisko oraz kopiec termitów.

Każdy taki superorganizm pozostaje w ścisłej relacji z innymi gatunkami.

Gośćmi tej serii to ludzie zajmujący się pszczołami:

pszczelarze, bartnicy, sadownicy, hodowcy, naukowcy, miłośnicy i pasjonaci.

Porozmawiamy i pokażemy każdą z tych grup. Uważamy, że system w jakim działają przypomina superorganizm, a my sami do niego należmy. Pytanie tylko czy dla pszczół jesteśmy bardziej pomocnikami czy pasożytami? Z tym filozoficznym pytaniem przystąpiliśmy do realizacji. Nie będą to więc filmy czysto przyrodnicze. To seria dokumentów, w którym pozwalamy sobie rozważać na temat koegzystencji pszczół i ich towarzyszy. W tym również Ciebie. 

Zdjęcie z nagrania filmu Zdjęcie z wywiadu z pszczelarzem
Nagrywanie z prof. Jerzym Woykem
Wywiad z Tomkiem Miodkiem


Pod cykasem o zapylaczach

Na pasiece SGGW

Subskrypcje i wsparcie

Zachęcamy oczywiście do wsparcia poprzez udostępnianie w sieci, pokazywanie innym, stawianie łapek w górę oraz subskrybowanie. Gdyby ktoś jednak chciał Warrozę wspierać także finansowo to jest taka możliwości na portalu Patronite. Wsparcie może pozwolić na zrealizowanie odcinków podkastu, a może i filmów z tournee po Małopolsce, Suwalszczyźnie i Podlasiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz