Menu

Przegląd uli na pasiece (suplement)

Ilustracja odcinka podcastu

Dzisiaj drodzy ludzie śledzący poczynania Warrozy, aż dwa odcinki bonusowe w jednym poście. Przegląd uli na pasiece Warrozy, który wykonuję z Kacprem znanym z poprzednich odcinków stał się okazją to przeprowadzenia jak zwykle ciekawych pogaduszek w 29 odcinku Radio Warroza. Z kolei 30 odcinek to krótki obiecany suplement do odcinka o "Udomowianiu owadów".

Dziękuję także kolejnym nowym patronom. W tej chwili jest ich trzynaścioro. Czyżby to początek szczęśliwej passy? :). Gdyby ktoś miał życzenie zostać mecenasem odcinka lub całego podkastu to też jest taka możliwość. Szczegóły w audycji i na stronie: tutaj. Zapraszamy do słuchania i wspierania.

Ilustracja odcinka podcastu
  • Czy pszczoła miodna jest udomowiona czy dzika?

  • Czym różni się tolerancja, koewolucja, koegzystencja, oswojenie, od udomowienia?

  • Dlaczego kontrola nad reprodukcją jest podstawą każdej hodowli?

  • Co ma pszczoła miodna wspólnego z gołębiami Darwina?

  • Czy nad pszczołami miodnymi ludzie mają kontrolę?

Kacper: członek zespołu badawczego prof. Ewy Joanny Godzińskiej w Pracowni Etologii w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, gdzie m.in. bada zachowania i możliwości poznawcze owadów. Jego specjalnością są karaczany w tym termity. W swoich badaniach zamierza podjąć się eksperymentów nad selekcją karaczanów w kierunku udomowienia i oswojenia z człowiekiem.

Produkcja podkastu wymaga dużego nakładu pracy. Jeżeli spodobał się Tobie odcinek możesz postawić mi dobrą kawę lub coś innego: https://tiny.pl/78v2j
Możesz także regularnie wspierać Radio Warroza za pomocą portalu Patronite:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj śmiało, ale z zachowaniem kultury.