Menu

Redakcja

Jakub "Warroza" Jaroński

Założyciel Radio Warroza. Podkaster, pszczelarz hobbysta - fan "leniwego" pszczelarzenia, dręcza pszczelego oraz filozofii zdobywania i szerzenia wiedzy na zasadzie "open-source" i "open access". Opiekun i obserwator także innych błonkówek oraz ich fauny towarzyszącej. Od zawsze miłośnik przyrody z podkreśleniem różnych owadów w tym społecznych, ich pasożytów oraz pasjonat ekologii i biologii ewolucyjnej. Interesuje się także filozofią przyrody. Antyantropocentrysta. Pisze także artykuły do pism pszczelarskich (Pszczelarstwo i Pasieka) oraz popularno-naukowych (Wiedza i Życie) oraz oczywiście na tego bloga. Nagrywa też inne podkasty np. Pszczele Wieści, czyli rozmowy głównie na temat świata pszczelarstwa. Otwarty na różne fakty i opinie, a w związku z tym żywi nadzieję, że jest gotowy gotowy do zmiany zdania niemniej "szkiełko i oko" silniej mówią do niego niż "czucie i wiara".

Publikacje w innych wydawnictwach.


Kacper Jerzy Piwowarek

Dołączył do zespołu Radio Warroza. Poza udzielaniem się w podkaście redaguje stronę Radio Warroza na Facebooku wrzucając ciekawostki naukowe z prędkością lotu pszczoły. Młody naukowiec. Jego dziedzina to etologia i neurobiologia. Bada zachowania i możliwości poznawcze owadów. Jego główną pasją są karaczany w tym termity, ale każdy owad i stawonóg jest dla niego wart zachwytu. Żywy dowód na to, że magistrant może mieć już ogromną wiedzę. Interesuje się także socjobiologią, biologią ewolucyjną (a także szerzej ewolucjonizmem) oraz filozofią przyrody. Umysł nad wyraz sceptyczny. Antyesencjalista i antydeontolog. Jako sjentysta i orędownik nauki szkiełko i oko silniej mówią do niej niż czucie i wiara.

2 komentarze:

  1. Poproszę materiał o fińskiej "szczepionce" na zgnilca od firmy Dalan Animal Health - jak to działa i dlaczego nasi naukowcy nie robią takich preparatów. Dzieki.

    OdpowiedzUsuń

Komentuj śmiało, ale z zachowaniem kultury.