Menu

Warroza dziękuje za dobre słowo

Marek Rak (Najlepsze Polskie Podcasty / Radiogram.pl):

Pozwólcie się wciągnąć w fascynujący świat owadów. Ta rozmowa na pewno wciągnęła mnie. Jest czymś niezmiernie fascynującym, usłyszeć coś co pozwala spojrzeć inaczej na owady, które są codziennością w naszym życiu, nawet jeśli ich nie zauważamy. Nie będę wam opowiadał wszystkiego, ale przytoczę wam jeden fakt z tego odcinka: pająki, a przynajmniej niektóre gatunki potrafią planować swoje pułapki. Nie robią tego jednak bazując na instynkcie, one się uczą i analizują sytuację. Potrafią przewidywać jak będzie zachowywała się ofiara. Mam nadzieję, że nie macie arachnofobii 😉

dr Łukasz Lamża (videoblog Czytamy Naturę):

Patrzcie, jakie fajne Pszczele Wieści. 😉 Bardzo lubię patrzeć, jak moje dzieci "idą w świat" - tym razem dwójka bardzo pozytywnie zakręconych pszczołolubów postanowiła pobawić się genomem wirusa pszczoły, opierając się na mojej mini-serii "Koronawirus pod lupą", w której pokazuję, krok po kroku, i wyjaśniam, jak rozczytać genom dowolnego wirusa. Mało rzeczy tak mi mordkę cieszy. 🙂 Brawa dla "Pszczelich wieści"! Więc jeżeli sami macie ochotę pobawić się w genetykę, mogę teraz ze spokojnym sumieniem odesłać Was do mojego tutorialu. Da się? Da się!

Robert Witosławski ze Szkocji:

Całe szczęście znalazłem Twój podcast, z którym jestem od samego początku i który bardzo sobie cenię - daje mi one niesamowitą ilość wiedzy i tematów do przemyśleń. Większość z nich jest na o wiele wyższym poziomie wiedzy niż ta którą posiadam - ale to tylko jeszcze bardziej motywuje mnie do nieustannego rozwoju! Piszę by Ci podziękować i prosić byś nie przestawał i dalej nagrywał ten podcast! Choć cenię, że prowadzisz podcast bardzo "naukowo" - to w kontraście do tego bardzo ciekawy był odcinek gdzie rozmawiałeś z takim "domowym" "swojskim" pszczelarzem.

Piotr Skorupa (Stowarzyszenie Polanka):

Długo nie miałem okazji/czasu usiąść w spokoju godzinę czy półtorej i posłuchać podkastu. Ostatnio znów zacząłem dużo jeździć a jak mam wystarczająco dużo czasu za kierownicą, lubię posłuchać czegoś mądrego. Trójki już nie ma, zresztą wielu trójkowych twórców mądrych rzeczy wyleciało z niej już dawno. Pomyślałem OK, zobaczymy co to za radio ta Warroza. No i już prawie połowę podkastów wysłuchałem i powiem, że to jednak bardzo ciekawa rzecz.... Posłuchajcie tego wszyscy, bo warto. Macie swoje doświadczenia, nie wszystkie wątki rozszerzą Wam horyzonty, ale na pewno spotkacie też i takie, które wzbogacą Wasze spojrzenie.

Tom Radziwonowski (sklep Miejska Pasieka):

Super podcast!!! Polecam dla wszystkich pszczelarzy i niepszczelarzy również.

Emil Gawin (Pasieka Prowincjonalna):

Od pierwszego podcastu Radio Warroza minęło już dwa lata (bez ośmiu dni) jednak od drugiego minęło jedynie 9 miesięcy. Ale gdy już ruszyło to w ciągu tych 9 miesięcy mamy oczko czyli 21 podcastów. Cieszę się, że między innymi ja i moja mała Pasieka Prowincjonalna mogliśmy być akuszerami tej dziewięciomiesięcznej ciąży i że od dnia porodu (i prawie rocznych bóli porodowych ;) ) podcast rośnie jak na drożdżach i oby rósł jeszcze intensywniej. Działaj dalej i niezależnie od przeciwności, kłód pod nogami czy zwyczajnego hejtu pamiętaj o tym o czym śpiewał nasz bard narodowy Młynarski: "Róbmy swoje! Może to coś da, Kto wie?"

Andrzej Bernardyn (podkast Od Laika do Stoika):

Podcastu słucha się bardzo przyjemnie, nawet jeśli Twoja wiedza o pszczołach ogranicza się do tego, że latają i produkują miód. Dzięki podcastowi poznałem kilka tuzinów nowych pojęć, takich jak warroza, ule korpusowe czy system Langstroth 3/4. A jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z pszczelarstwem, to słuchając Radia Warroza może dołączyć do 'pszczelego uniwersytetu' i zdobyć bardzo dużo rzetelnej wiedzy od pasjonatów i profesjonalistów w pszczelim temacie.

Alk z Forum Polanka:

Komputer nauczyłem się włączać z chwilą przejścia na emeryturę, żeby poczytać coś o pszczołach i tyle co potrafię. A i oczy już nieposłuszne. Dlatego też cieszę się, że mogę słuchać podcastów Radio Warroza.

Alfred Mamitza:

Ja w samochodzie posłuchałem chętnie podcastów Radia Warroza. Są adresowane dla początkującego, ale pięć razy lepsze niż w radiu, gdzie propaganda albo reklamy. Innych niestety po polsku nie znalazłem.

Maksymilian

Bardzo lubię Twoje podcasty. Rzetelne, interesujące, wnikliwe szersze spojrzenie niż sucha wiedzą z poradników i gazet. Myślę, że dzięki medialnym kolegom pszczelarzom popularność Twojego kanału mocno wzrośnie. Trzymam kciuki.

Grzegorz Sibiga:

Odsłuchałem też inne podcasty Radio Waroza i jestem pod wrażeniem bardzo wysoki poziom i profesjonalizm brakowało tego na YouTube.

Piegus Poeciak:

Klasa wywiad. Gratuluję poziomu, merytoryki, kultury wypowiedzi. Miód na umęczone, wszechobecnym bełkotem i nic nie wnoszącym krzykiem, uszy. Dziękuję :)

qustiska:

Dzięki wielkie. Przesłuchałam wszystkie podkasty Radia Warroza, teraz odkrywać zacznę filmy. Dzięki, że jesteś i się dzielisz pasją

Damian Raniowski:

Świetnie przemyślenia o życiu. Pszczoły dają chęci do życia sprawiają, że chce się żyć pomimo napotykanych trudności w życiu 😆

Bartek Mal. (blog Skoro Chcą mieć Trutnie Niech je Mają)

Od strony "zimnej" biologii, to co dziś na planecie robimy, nie ma żadnego znaczenia w skali geologicznej. Ot, co najwyżej naszymi działaniami przebudujemy ekosystemy, moim zdaniem zubożymy ich różnorodność, ale gdy zniknie bezpośrednia presja człowieka one tym bardziej rozkwitną w nowej rzeczywistości. Zresztą wtedy będzie nam już wszystko jedno. Doskonale podsumował to Warroza w rozmowie z panem Kacprem w ostatnim odcinku Radio Warroza, który tyczył się właśnie tego tematu

Krzysztof Smirnow (blog Zapiski pasieczne Pasieki Smirnowów)

Przez całą drogę słuchałem po kolei wszystkich wywiadów z Kacprem. Znakomite! Interesujące, pouczające (w sensie, że mnóstwo ciekawej wiedzy, a nie pouczeń) i do tego pięknym językiem podane. W ten sposób ze żmudnego przedzierania się przez warszawskie korki, kujawskie i kaszubskie bezdroża, zrobiła się prawdziwa uczta dla duszy i rozumu. Dziękuję Kuba, dziękuję Kacper. :-)

dr Łukasz Lamża

Szybka demonstracja, z kim mamy do czynienia: przydomek i nazwa kanału pochodzą od choroby pszczół, a na stronie https://www.warroza.pl/ kursor myszki zamienia się w roztocza, który ją wywołuje. Serio!

Pszczółka Agata

Chciałam serdecznie podziękować za tą wspaniałą inicjatywę. Muszę przyznać, że w zimowe długie wieczory wspaniale mi się słucha podkastu i zadziwia mnie moja niewiedza ;) Aktualnie pozostaję pod wielkim wpływem opowieści Kacpra Jerzego Piwowarka pt. "Trylogia o bielcach". Polecam wszystkim, a szczególnie pszczelarzom, ponieważ świat pszczół jest dla nas niesamowicie fascynujący i wydaje nam się owadzim społecznym szczytem ewolucyjnym. Jakżesz się mylimy! Wywiad, który przeciętnemu zjadaczowi chleba może wydać się twórczością science-fiction, był dla mnie wielkim odkryciem. Tylko zarezerwujcie parę godzin... Trochę mnie tylko krępuje ta biegająca po ekranie zaraza. Można przez chwilę poczuć się prawie jak pszczoła.

2 komentarze: